poniedziałek, 19 lutego 2018

Niezbędnik ogrodnika # 3

ILUSTROWANY PORADNIK OGRODNICZY

BEZPŁATNE MATERIAŁY DO POBRANIA I WYDRUKU

designed by freepik.com

To już trzecia odsłona Niezbędnika ogrodnika i kolejna porcja fajnych materiałów do pobrania. Zgodnie z obietnicą udostępniam Wam drugą grafikę "Siejemy w lutym", tym razem - Zioła i rośliny jednoroczne. Wystarczy kliknąć i wydrukować stronę lub zapisać plik w dowolnym miejscu na komputerze lub smartphonie.
POBIERAM - TABELA IV

Co jeszcze przygotowałam dla Was w tej części Niezbędnika? 


Następne dwie strony poświeciłam nawożeniu. Przelałam na nie całą zdobytą wiedzę z zakresu nawozów z podziałem na ich rodzaje oraz terminy stosowania. Mniej ilustracji, więcej fachowej wiedzy! Myślę, że będą szczególnie przydatne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Dla wieloletnich praktyków być może będą tylko usystematyzowaniem wiedzy. Zasady już znacie, zatem kto chce, to pobiera!
rodzaje nawozów
POBIERAM - TABELA V

rodzaje nawozów
POBIERAM - TABELA VI

przeczytaj także: Niezbędnik ogrodnika # 1
przeczytaj także: Niezbędnik ogrodnika # 2

designed by freepik.com


Kolejne części Niezbędnika będą ukazywał się na blogu sukcesywnie. Może już nie co tydzień, ale przynajmniej raz w miesiącu. W końcu poza Niezbędnikiem jest jeszcze tyle ciekawych tematów, które chciałabym poruszyć na blogu. Zdradzę Wam, że jak dotąd 266 osób pobrało przygotowane przeze mnie tabelki. Bardzo mnie to cieszy. Niech Wam dobrze służą. Do miłego!

PS. Zapraszam do polubienia fanpage'a "Buszując w ogrodzie" oraz do obserwowania mnie na Instagramie.
__________________________________________
Źródła, z których korzystałam:
"Wady i zalety nawozów sztucznych i kompostu" Magda Sobolewska-Bereza 
- "Kiedy i jak nawozić obornikiem" dr inż. Agnieszka Krawczyk, nawozy.eu
- "Nawozy naturalne - terminy i zasady stosowania" dr Piotr Ochal, nawozy.eu
- "Nawożenie pomiotem ptasim" dr inż. Witold Szczepaniak, agro-technika.pl
- farmer.pl/rośliny/nawozy

2 komentarze:

  1. Genialny pomysł z tym niezbędnikiem dla początkujących ogrodników. Fajnie, że wszystkie informacje będą zebrane w jednym miejscu i nie trzeba będzie szukać po internecie. Nie wiedziałam, że już teraz muszę zacząć sadzić rozmaryn. W zeszłym roku zaniedbałam swój zielnik, ale w tym postaram się nadrobić zaległości, bo uwielbiam samodzielnie wyhodowane zioła i warzywa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł. Bardzo przydatna tabela z roślinami cebulowymi. A może by stworzyć taki krótki opis prac ogrodowych w danym miesiącu. Zawsze się o czymś zapomina 😔 Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i Twój komentarz. Postaram się odpowiedzieć Ci najszybciej, jak to możliwe. Tymczasem zapraszam do regularnego odwiedzania bloga. Rozgość się i czuj się jak u siebie. Monika